Piękne ogrody w stylu angielskim

Czym w kilku słowach charakteryzuje się styl angielski? To romantyzm, tajemniczość i odrobina przepychu. Pozorny nieład i naturalność niczym z powieściowego „tajemniczego ogrodu”. W rzeczywistości w ogrodach w stylu angielskim wszystko ma jednak swoje miejsce.

Po pierwsze nastrojowość. Aranżacja ogrodu w stylu angielskim opiera się na romantycznym klimacie. Jest to stylistyka, która powstała w odpowiedzi na ogrody francuskie. Minimalistyczne i rządzące się zasadą formalizmu. Tutaj, dla odmiany, dominuje swoboda i natura.

Park w stylu angielkim przy Pałacu Nowym angielski2 angielski3

Romantyczny klimat tworzą cieniste zakątki, mostki, schody i inne elementy małej architektury jak rzeźby i fontanny ogrodowe. W ogrodzie angielskim ważne jest też miejsce do odpoczynku i chwili zadumy. Ławeczki w zaroślach, altanki i inne tego typu klimatyczne elementy są jak najbardziej mile widziane.

tunelfontanny ogrodowe

Innym elementem, z którym możemy się spotkać, są typowe dla epoki romantyzmu fragmenty ruin i fontanny ogrodowe. Nawet jeśli nie są prawdziwe – liczy się nastrój i wygląd! Może nie dasz rady zastosować tego elementu u siebie, ale popatrzeć zawsze miło. Może coś Cię zainspiruje? Aranżacja ogrodu w stylu angielskim rządzi się własnymi prawami, spośród których podstawowym jest jednak swoboda. Łatwo się na nim oprzeć podczas aranżacji własnego zakątka.

ruiny ruiny2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s