Nauka i ogrody: Mikołów zaprasza na warsztaty

fghxŚląski Ogród Botaniczny w Mikołowie jest organizatorem kolejnej ciekawej akcji dla miłośników roślin i ogrodnictwa – ale nie tylko. To doskonała okazja dla żądnej wiedzy młodzieży do tego, by zetknąć się z prawdziwą nauką i dowiedzieć się czegoś nowego. Dlaczego – i kiedy – warto odwiedzić Mikołów?

Śląski Ogród Botaniczny to coś więcej niż zadbane ogrody. Mikołów systematycznie realizuje akcje, wystawy i inicjatywy mające na celu pomoc osobom potrzebującym, rozwijanie pasji u młodzieży, zwiększanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie i nie tylko. Kolejny pomysł Władz ogrodu to cykl warsztatów dla młodzieży stanowiących okazję do spotkania z nauką.

Wydarzenie odbędzie się sobotę 12 września, w godz. 11–14. Udział mogą brać grupy zorganizowane i osoby indywidualne. Zajęcia nie są płatne, a ilość miejsc jest ograniczona, należy więc zapisać się jak najszybciej. Osoby indywidualne mogą zapisywać się mailowo, pod adresem k.galej@sibg.org.pl oraz telefonicznie, nr 533 309106.

Na zajęciach uczestnicy będą mogli między innymi poznać budowę kodu genetycznego i metody badawcze są wykorzystanie w celu jego badania, zapoznać się z budową i zasadami obsługi aparatury badawczej (mikroskopu świetlnego i fluorescencyjnego, mikrotomu rotacyjnego), zaznajomić się z z różnorodnością biologiczną owoców uprawianych w Polsce na przykładzie starych i nowych odmian, zwiedzić Śląski Ogród Botaniczny, zapoznać się z jego działalnością i ciekawostkami na jego temat.

Lubisz piękne ogrody? Mikołów stoi otworem. Ogród jest dostępny do zwiedzania nieodpłatnie. Możesz również zainteresować się licznymi wystawami i wydarzeniami organizowanymi przez jego władze. Sobotnia akcja kierowana jest do dzieci i młodzieży, poinformuj więc bliskich i bądź na bieżąco z aktualnościami, a z pewnością niebawem znajdziesz coś interesującego dla siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s